Рішення суду про порушення кримінальної справи та внесення інформації про злочин до ЄРДР

Ухвалою районного суду, по скарзі адвоката по кримінальним справам юридичної компанії Krepel, слідчого зобов'язано внести відомості про злочин в ЄРДР

Судове рішення про внесення в ЄРДР інформації про злочин

Фабула справи

Адвокатом по кримінальним справам, в рамках розгляду цивільної справи було виявлено, що працівником одного із банків України надається неправдиві відомості до суду. При чому, такі відомості викладені в письмовому вигляді в офіційному документі, який банк використовує як доказ по справі. Таким чином, працівником банку був вчинений злочин — підроблення документів, та спроба використати такий документ. Стало зрозумілим що банк підробив документи, а саме, докази в справі.

Отже, виникли умови для порушення кримінальної справи, тобто внесення відомостей про злочин до ЄРДР (Єдиного реєстру досудових розслідувань), як передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України (далі — КПК України).

Адвокатом по кримінальним справам разом із клієнтом було узгоджено рішення про звернення із заявою про злочин до правоохоронних органів столиці.

Відповідно до положень КПК України, після прийняття заяви про злочин, слідчий негайно, але не пізніше доби, зобов'язаний внести відомості про злочин до ЄРДР.

Після звернення до управління поліції із заявою про злочин, в порушення вимог ст. 214 КПК України, слідчий не вніс інформацію в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Замість цього, вказане звернення зареєстровано в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події (ЖЄО). Такі дії слідчого — грубе порушення кримінально-процесуального законодавства, що позбавляють заявника статусу потерпілого, який наділяє останнього рядом процесуальних прав.

З метою усунення процесуальних порушень та відновлення прав потерпілого, адвокатом по кримінальним справам було підготовлено скаргу на бездіяльність слідчого управління поліції та подано до суду.

Слідчий суддя районного суду міста Києва розглянув скаргу адвоката. В судовому засіданні слідчий суддя встановив порушення з боку слідчого статті 214 КПК України, щодо невнесення інформації про злочин в ЄРДР. Також судом були взяті до уваги доводи адвоката про необхідність порушення кримінальної справи, та суд прийшов до висновку про необхідність внесення інформації про злочин до ЄРДР. Слідчий суддя зобов'язав слідчого усунути порушення та внести відомості про злочин в ЄРДР.