Скасовано арешт на майно — ухвала районного суду за клопотанням адвоката

Часом, під час судового розгляду в цивільній справі, за клопотанням адвоката позивача, на майно накладається арешт. Арешт - це спосіб забезпечення позову в цивільній справі, що накладається на будь - яке майно або грошові кошти відповідача. Коли судовий процес завершується, суд повинен скасувати всі арешти, які були накладені в рамках такого цивільного провадження. Однак, багатьом практикуючим адвокатам відомо, що процес який завершився по суті, може містити неприємні сюрпризи. Одним із найпоширеніших являються нескасовані арешти по справі. Для скасування арешту необхідно звернутись до суду із заявою (клопотанням) про скасування арешту.

Зразок заяви (клопотання) про скасування арешту:

 

Фабула справи

Дарницьким районним судом міста Києва розглядалась цивільна справа про поділ майна колишнього подружжя. Розгляд її тривав досить довго: провадження зупинялось, заявлялись та змінювались нові вимоги, а також заявлено зустрічний позов з боку відповідача. Між іншим, були накладені арешти на майно позивача та відповідача.

В подальшому, за допомогою адвокатів по цивільній справі, між позивачем та відповідачем було укладено та затверджено судом мирову угоду, щодо розділу майна. Судовий процес закінчився ухваленням рішення, яким сторони добровільно, з метою врегулювання спору, шляхом взаємних поступок затвердили мирову угоду.

Однак, судом не було вирішено питання щодо майна клієнта, на яке було накладено арешт. Відповідно до чинного законодавства, суд повинен був за власною ініціативою скасувати арешт. Так, відповідно до п. 8, ч.1, ст. 214 Цивільного процесуального кодексу України, під час ухвалення рішення, суд, серед інших питань вирішує: чи є підстави для скасування заходів забезпечення позову?

Відповідно до ч.6 ст. 154 Цивільного процесуального кодексу України, якщо у задоволенні позову було відмовлено, провадження у справі закрито або заяву залишено без розгляду, вжиті заходи забезпечення позову застосовуються до набрання судовим рішенням законної сили. Проте, суд може одночасно з ухваленням судового рішення або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення позову. В справі яку вів адвокат нашої компанії підстави для скасування були — сторони вирішили спір добровільно, та провадження у справі було закрито. Однак, суд своїм рішенням, арешт на транспортний засіб не скасував, ні одночасно із судовим рішенням, ні після нього.

Адвокатом по цивільним справам, було вирішено звернутись до суду із заявою про скасування арешту на майно. Адвокат підготував всі необхідні документи та подав до суду разом із клопотанням про скасування арешту. Судом, протягом 5 днів клопотання адвоката було задоволено, а арешт скасовано.

Текст ухвали про скасування арешту читайте нижче